fbpx

Blog

Alternatywa dla branży beuaty

Jak poradzić sobie w tak ciężkich czasach, kiedy większość biznesów przeżywa istny horror? Jak utrzymać płynność finansową i pracowników? Jak przetrwać ten czas?

Niestety w czasie pandemii nie pozostaje zbyt wielki wybór, ponieważ zbyt wielu branży dotyczy obecna sytuacja gospodarcza i wszechobecny kryzys. Można się przebranżowić i zainwestować w nową działalność, można pójść w kierunku mniej inwestycyjnych działań online, jeśli masz ku temu kompetencje, można także oczywiście próbować zatrudnić się gdziekolwiek, aby się utrzymać. Ale czy to wystarczy? Czy mamy gwarancję, że się powiedzie?
Dzisiejszy czas jest jednym z najtrudniejszych między innymi dla branży beauty – salonów kosmetycznych, centrów spa, fryzjerów i kosmetyczek. Wiele firm zaczyna myśleć o zmianie profilu swojej działaności lub o zamknięciu swoich firm. Nie jest jednak łatwo wystartować od nowa i pozyskać kolejne kompetencje czy środki na podjęcie nowych działań podczas kryzysu. Specjalistyczna wiedza kosmetyczna wymaga sporo nauki, doświadczenia i jest bardzo cenna.
A może istnieje inna droga? Wykorzystująca obecne zasoby w postaci wiedzy i bazy klientów?
Wiele osób szuka niestandardowych rozwiązań także w firmach marketingu sieciowego.  Nie wiem, czy wiesz, że najwięcej MLMów odżywa i rodzi się w kryzysie. Firmy o takich strukturach są jednymi z najsilniejszych w gospodarce. W dzisiejszych czasach, odgrywają jeszcze większą rolę i poszerzają swoje działania oraz możliwości na większą skalę, aby umożliwić ludziom, jeszcze szersze perspektywy, możliwości i zwielokrotnić ich zarobki.
O co chodzi z tym MLMem?
Spotykam się z wieloma ludźmi, którzy nie wierzy w branżę marketingu sieciowego lub są do niej bardzo zniechęconi. Wynika to zapewne z przykrych doświadczeń tych osób. Nie mogę oczywiście wziąć odpowiedzialności za inne osoby reprezentujące różne MLMy lub firmy, jednak wiem, że zarówno branża MLM, jak i wszelkie branże czy technologie internetowe, przeżywają dziś pełen rozkwit.
Na rynku, zarówno polskim, jak i zagranicznym, biznesy typu marketing sieciowy są podstawą już prawie każdej branży. Coraz więcej osób, dołącza do takiej formuły pracy, aby być niezależnym od czasu i miejsca, robić to, co się kocha i móc spędzać czas z rodziną czy mieć czas, aby realizować swoje pasje.
Najwspanialszym elementem tego typu biznesu, jest fakt, że za raz dobrze wykonaną pracę, możesz otrzymywać tzw. pieniądze pasywne przez lata lub do końca życia. W niektórych firmach, pozycje, na których pracujesz, są dziedziczone i możesz je zapisać swoim dzieciom. Pracy etatowej, dzieciom nie zostawisz. Składek, jakie zgromadziłeś w ZUS, też nikt im nie odda i nie odziedziczą ich po Tobie. Możesz za to, myśląc bardzo przyszłościowo, zbudować silny i stabilny biznes na lata i dla pokoleń. Może jednak warto szerzej zastanowić się nad tą tematyką?
Co mają ze sobą wspólnego kryzys, MLM i internet?
W tym wpisie, chcę podzielić się z Tobą przepisem na połączenie wszystkich trzech wspomnianych przeze mnie wcześniej aspektów: kryzysu gabinetów kosmetycznych i zarazem wiedzy kosmetycznej, marketingu sieciowego i internetu. Dzisiaj mamy wszelkie zasoby, żeby połączyć działanie w MLM z internetem. Media społecznościowe codzienne oferują nam co rusz to inne możliwości do przekazania światu swojej wiedzy. Nadszedł czas na działania o wielkiej skali – zamiast wykonywać zabieg jednej klientce, możesz w tym samym czasie podzielić się swoim produktem z tysiącami fanów i zacząć zarabiać pieniądze zza biurka będąc z dziećmi w domu, zwłaszcza teraz, podczas pandemii, zdalnej nauki, kwarantanny społecznej i wielu innych złożonych sytuacji. Brzmi jak odpowiedź na dzisiejsze potrzeby rynku?
Tak myślałam. Wiele kobiet, (ale nie tylko), znajdzie w MLMie coś dla siebie. Marketing sieciowy to tak naprawdę sposób na życie, styl życia. Jak to mówi, Jarosław Zych, prezes jednej z firm MLM – COLWAY, „Marketing sieciowy to dochodowe życie towarzyskie. Im bardziej intensywne, tym bardziej dochodowe.”
Inwestycja vs pierwsze kroki w MLM
Większość ludzi uważa, że marketing sieciowy wymaga sporych inwestycji oraz czasu. Nie zawsze rozpoczęcie nowych działań, wymaga wielkich inwestycji, czasami wymaga wyłącznie determinacji, kilku materiałów i działania. Sama w ten sposób rozpoczynałam nie posiadając środków na inwestycje. Oczywiście czas jest tutaj kluczowym i cennym zasobem, zwłaszcza na początku drogi. Marketing sieciowy ma to do siebie, że im więcej efektywnie spędzonego czasu mu poświęcisz, tym więcej zarobisz. Pamiętam jednak, że osoby, które zdecydowały się i mogły pozwolić sobie na inwestycje, były dużo szybciej i dalej od tych, które nie mogły sobie na te inwestycje pozwolić. Szły znacznie szybszym tempem i znacznie szybciej osiągały kolejne sukcesy.
Alternatywa dla branży beauty
Zastanawiasz się być może, dlaczego uważam, że marketing sieciowy jest idealną alternatywą dla obecnych salonów kosmetycznych, fryzjerskich i centrów spa. Otóż, jako kosmetolog lub fryzjer, posiadasz z pewnością ogromną wiedzę, którą możesz wykorzystać jako ambasador produktów i firmy marketingu sieciowego posiadającej w swojej ofercie kosmetyki lub suplementy diety. Poza tym, takie działania zapobiegają wzrostowi kosztów prowadzenia Twojej działalności. Nie potrzebujesz wynajmować przestrzeni na biuro, posiadać ogromnego zaplecza, i ponosić wielu innych kosztów. Pracować możesz z własnego domu i w ten sposób, zaoszczędzić znaczną część środków, którą możesz przeznaczyć np na zakup materiałów lub produktów.
Perspektywy i możliwości na przyszłość
Branża beauty może dodatkowo skorzystać na współpracy z firmą marketingu sieciowego, kiedy salony będą ponownie otwarte, oferując swoim klientom szerszy wachlarz usług oraz nowe produkty. Na takim rozwiązaniu Twój salon może zyskać potrójnie: dzięki prowizji za wykonany obrót od firmy, z którą podejmiesz współpracę; ze sprzedaży produktów swoim klientom oraz poszerzenie oferty zabiegowej w salonie. Możesz więc rozpocząć budowę swojego drugiego imperium, a po powrocie do normalności, rozwijać te branże równolegle. Zauważ proszę, że idealnie do siebie pasują i się uzupełniają. Zastanów się, czy taka alternatywa jest odpowiednia dla Twojego salonu.
Bardzo pięknym rozpoczęciem współpracy, może okazać się spotkanie inaugurujące dla Twojego salonu i klientów. Możemy wspólnie zaprezentować podczas takiego spotkania produkty, wykonać klientom zabiegi pokazowe oraz wyposażyć w próbki i materiały informacyjne. Co o tym sądzisz?
Poniżej znajdziesz kilka linków z informacjami, które mogą okazać się dla Ciebie bardzo pomocne.
👉 Jeśli zdecydujesz się ze mną skontaktować w sprawie współpracy, przedstawię Ci moją ofertę oraz wsparcie, jakie moim mogę Cię obdarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial