fbpx

Blog

Colwayowe spa dla Ciebie

W tak ponury, szary i zimny dzień jak dziś, myślimy chyba tylko o tym, żeby móc znaleźć czas dla siebie, na chwilę relaksu i odpoczynku. Jesienią nasze dni są krótsze, ale lista zadań niekoniecznie. Twój organizm potrzebuje siły do działania, a skóra regeneracji po lecie oraz szczególnego nawilżenia. Jesienią szczególnie należy zadbać o swoją odporność, o czym wspominałam Ci w poprzednim wpisie, do którego możesz wrócić tutaj.

Dzisiaj pragnę skupić się na Twojej skórze oraz na jej regeneracji i zachęcić Cię do tworzenia swoich rytuałów spa w Twoim domowym zaciszu. Taki czas relaksu, pozwoli Ci nie tylko na znalezienie chwili dla siebie ale i pozwoli Ci skutecznie zadbać o swoje ciało.

Istnieje wiele naturalnych i wspierających dbanie o nasze ciało zabiegów. Znajdziesz ich mnóstwo chociażby w internecie.

Pamiętaj jednak, że każdy zabieg, stosowany na ciało, jak i na twarz, powinien rozpocząć się peelingiem. Dlaczego? Ponieważ tylko wówczas, odpowiednio złuszczona wierzchnia warstwa naskórka, pozwoli na wchłanianie się substancji aktywnych, którymi pragniesz poczęstować swoją skórę.

Można stosować peelingi zrobione własnoręcznie z ziarenek kawy czy cukru trzcinowego. Ważne jest, aby peeling był pierwszym wykonanym przez Ciebie zabiegiem na ciele po jego oczyszczeniu z zanieczyszczeń. Następnie, przygotuj sobie coś ekstra dla swojej skóry. Coś, co ją odżywi, zregeneruje i nawilży. Oczywiście, polecam w tym miejscu zastosować kolagen naturalny, ponieważ doskonale sprawdza się do wszystkich tych zadań. Na koniec, nałóż na ciało balsam nawilżający. Zauważ, że gdy tylko zaczynamy nosić spodnie, rajstopy, nasza skóra przesusza się znacznie szybciej. Zadbaj o jej odpowiednie nawilżenie. W przypadku pojawienia się na skórze szczególnych przesuszeń i podrażnień, sugeruję zastosować Colaceum. Jest ono swego rodzaju w pełni naturalnym woskiem z wyciągów roślin i ziół, które doskonale radzą sobie z podobnymi przesuszeniami i problemami skórnymi.

Przedstawiłam Ci najprostszy z możliwych rytuałów, dla którego możesz znaleźć czas nawet codziennie, ponieważ może trwać kilkanaście minut, a wraz z kąpielą i zdecydowanie dłużej, ale to już zależy od Ciebie ile czasu przeznaczysz dla siebie i swojego ciała.

Więcej zabiegów spa z wykorzystaniem kosmetyków firmy Colway, znajdziesz w tym konspekcie.

Zachęcam Cię do praktykowania rytuałów spa, co najmniej raz w tygodniu i dbania o swoją skórę, bez względu na porę roku i pogodę za oknem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial