fbpx

Blog

Dla kogo jest kolagen?

Wiele osób zastanawia się czy kolagen mogą stosować młode osoby oraz dzieci, skoro należy on do grupy kosmetyków anti age. Oczywiście rozumiem te wątpliwości i zamierzam je dzisiaj rozwiać. Powrócę w tym celu do moich poprzednich wpisów, w których wspominam o tym, czym jest kolagen i jego przenikalności.

Wpisy te możesz znaleźć tutaj:

👉 Czym jest kolagen?

👉 Czy kolagen przenika?

Kolagen jako białko młodości, głównie potrzebny jest osobom po 25 roku życia, które zauważyły już swoje ubytki w skórze i chcą poprawić jej kondycję. Natomiast, coraz częściej, stosują go osoby, które chcą spowolnić proces starzenia się skóry,  zanim jeszcze owe ubytki powstaną. Największym gronem konsumentów są osoby po 25-30 roku życia, ale nie oznacza to, że nikt więcej nie może i nie powinien go stosować.

Ze względu na budowę naszego organizmu, każdy ma odpowiednią ilość białka zwanego kolagenem w swoim ciele. Jednak jego niedobór lub zaburzenia związane z jego produkcją, wiążą się często z różnymi chorobami lub ubytkami, które należy uzupełnić bez względu na wiek. Niestety, medycyna dzisiejszych czasów, nie mówi za wiele np o chorobach autoimmunologicznych i chorobach spowodowanych brakiem kolagenu w organizmie, a jest ich cała masa. Nie zamierzam w tym miejscu, zastępować lekarzy i prowadzić wykładu medycznego, proszę jedynie o zwrócenie uwagi, na młodych ludzi, którzy mają łysienie plackowate, choroby skórne, trądzik młodzieńczy czy różowaty oraz atopowe zapalenie skóry.

Obserwując dzisiejsze podejście społeczeństwa do naturalnych metod leczenia, zauważam zdecydowany wzrost zainteresowania niekonwencjonalnymi metodami. Coraz cześciej zamiast leków i aptek, wybieramy zioła czy masaże. Oczywiście, nie w każdym wypadku są to wystarczające metody i nie wszystko uda się w ten sposób złagodzić.

Swoim dzisiejszym wpisem, chcę uspokoić wszystkie mamy,  które troszczą się o swoje dzieci i chcą dla nich jak najlepiej. Kolagen, znajdujący się w naszych preparatach, to w pełni naturalne białko, które jest bliźniaczo podobne do naszego ustrojowego białka kolagenowego. Jest on zatem, idealną odpowiedzią na potrzeby całej rodziny, ponieważ posiada szerokie spektrum zastosowania. Mam w tym miejscu na myśli, wyłącznie produkt nazywany kolagenem naturalnym, żaden krem anti age z wzbogaconym składem, nie powinien być stosowany w wieku poniżej 25 roku życia. Warto jednak rozważyć opcje naturalnych sposobów zamiast podawania zbędnej chemii i szkodliwych składników.

Pozostawiam to do Państwa przemyślenia i zachęcam do podzielenia się swoimi przemyśleniami.

Śledź mnie również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram