fbpx

Blog

Dlaczego wyzwania grupowe pomagają w osiąganiu celów?

Może zastanawiasz się czy jest sens brać udział w wyzwaniach, w których uczestniczy wiele osób; wykonywać kolejne ćwiczenia i dzielić się swoimi przemyśleniami z grupą.

Jak myślisz, dlaczego tak wiele osób organizuje wyzwania?

Odpowiedź brzmi: Ponieważ wyzwania pomagają w osiąganiu celów, (ale i promują markę, produkty lub usługi)! Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze: Dlatego, że osoby biorące udział w wyzwaniu, mają podobne cele – chcą zrealizować jakiś ważny dla siebie aspekt, maja podobną motywację, a to zbliża ludzi i pokazuje, że każdy z nas, ma podobne problemy, marzenia i przeszkody na drodze, aby je zrealizować.

Po drugie: Dlatego, że biorąc udział w wyzwaniu, dokonujemy deklaracji społecznej i boimy się, że ludzie nas ocenią przez pryzmat naszych osiągnięć lub ich braku, a zależy nam przecież na tym, aby wypaść przed nimi jak najlepiej. Sami przede sobą nie potrafimy sobie obiecać, że będziemy konsekwentnie działać, natomiast jeśli umawiamy się z kimś, na konkretne działania, ciężej jest nam odmówić lub się nie wywiązywać z danego słowa. W grupie tkwi siła!

Po trzecie: Dlatego, że prowadzący wyzwanie, jest swego rodzaju motywatorem i kontrolerem postępów. Pokazuje nowe aspekty, możliwości, kierunki działań i zadania do wykonania z terminem ich realizacji. Jeśli nie wykonasz zadań w zadanym terminie, tracisz czas, jednocześnie wypadając z rytmu grupy. Noi najważniejsze – ktoś Cię zapyta o efekty i działania, jakie podjęłaś. I co odpowiesz? Że nic nie zrobiłaś, aby zreazlizować swoje marzenia?

Po czwarte: Otrzymujesz gotowce! Gotowe narzędzia i wskazówki, które musisz tylko – albo aż – wdrożyć w swoje życie! To chyba, przyznasz mi rację, znacznie ułatwia pracę nad samorealizacją?

Po piąte: Okres wyzwania jest ograniczony. Wyzwanie nie trwa w nieskończoność. Możesz podjąć próbę i zrezygnować ale szkoda zmarnować czasu i szansy na osiągniecie celu. Może druga szansa się nie pojawi? Na pewno nie w takich okolicznościach, a Ty przecież zasługujesz na swoje wymarzone życie!

 

Zatem, uważasz, że jest sens brać udział w jakimkolwiek wyzwaniu?

Jeśli jesteś zainteresowana i chcesz wziąć udział w moim pierwszym wyzwaniu? Zapraszam Cię do zapisu pod linkiem https://iwona40.typeform.com/to/pmukRI i do naszej wspólnej pracy nad Twoim wspaniałym rokiem!

Ściskam Cię serdecznie!

 

Śledź mnie również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram