fbpx

Blog

Dołącz do Vitalnych do 100!

Czy wiesz, że najnowsze badania dowodzą, iż choroby cywilizacyjne w postaci chorób układu krążenia lub nowotworów, dotyczą co trzeciej osoby?

Zakładając trzyosobową grupę znajomych, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś z Was, zachoruje na jedną z tych chorób. Czy Ty chciałbyś być numerem trzy i zmagać się z którąś z nich?

Do większości tych chorób prowadzi nasz zły tryb życia. Coraz więcej siedzimy, mało się ruszamy, zbyt dużo i zbyt kalorycznie. Czynniki te, są konsekwencją chorób cywilizacyjnych. Chcesz wiedzieć, jak się przed nimi uchronić? Przeczytaj ten wpis do końca, sposób jest bardzo prosty.

Kluczowymi aspektami w profilaktyce chorób układu krwionośnego i chorób nowotworowych jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Odpowiednio dobrana dieta, aż w 70-80% odpowiada za nasz wygląd, zdrowie i kondycję. Mile widziana jest oczywiście chociaż najmniejsza aktywność fizyczna w postaci np spaceru. Pamiętaj, że liczy się każdy krok w drodze do Twojego zdrowia!

Program Vitalni do 100

W styczniu 2020 roku, wystartował pierwszy, dietetyczny pilotażowy program masowy oparty na zdrowej i zbilansowanej diecie oraz suplementach. Celem programu jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Natomiast pozytywnym efektem ubocznym dla wielu uczestników programu, było zrzucenie zbędnych kilogramów.

Program składa się z trzech etapów:

1) etap oczyszczania organizmu z pasożytów, który trwa miesiąc

2) etap wygaszania stanów zapalnych w organizmie, który także trwa miesiąc

3) etap właściwej suplementacji połączonej ze zdrową dietą; ten etap rozpoczyna się w trzecim miesiącu programu i powinien zostać utrzymany po zakończeniu programu.

Wsparcie w programie

Podczas trwania programu możesz korzystać z mojego wsparcia, wsparcia grupy, a także naszego dietetyka i mnóstwa gotowych przepisów do wykorzystania.

Dlaczego mogę Cię wspierać w drodze zmiany nawyków? Ponieważ jestem przeszkolona w prowadzeniu projektu i jako jedna z pierwszych, miałam okazję w nim uczestniczyć w grupie pilotażowej. Na swoim organizmie doświadczyłam jego dobroczynnego działania i chcę go propagować, aby móc pomagać innym.

Moja historia

Jakiś czas po drugiej ciąży, zauważyłam, że nie tylko nie wchodzę w swoje ubrania, mam dużo większy brzuch ale także uporczywy problem z żołądkiem. Ból brzucha nie pozwalał mi normalnie funkcjonować. Miałam problem, aby normalnie się poruszać. Nie mogłam się schylać ani wyprostować a ból był straszny. Często moje wieczory kończyły się lekami lub ciepłą kąpielą, termoforem i przeleżonym wieczorem. Denerwowało mnie to strasznie, ponieważ bardzo nie lubię bezczynności i nie spożytkowanego czasu. Myślałam, że to tak po ciąży mi zostało, dopóki nie obejrzałam naszych zdjęć z sesji noworodkowej, na której miałam prawie płaski brzuch. Uświadomiłam sobie w tamtej chwili, że to nie ciąża a mój niezdrowy tryb życia oraz nieprawidłowe jedzenie, spowodowały to jak wyglądam i jak się czuje.

Kiedy usłyszałam o pilotażu programu Vitalni do 100 i profilaktyce przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym, takim jak układu krążenia czy nowotworach, postanowiłam do niego dołączyć. Chciałam wziąć w nim udział z kilku względów: lubię zawsze być w grupie tych, którzy rozpoczynają coś nowego; poza tym, moje babcie chorują na cukrzyce, w ciąży miałam cukrzyce ciążową i jestem w grupie zwiększenie ryzyka, a dziadek zmarł na nowotwór; chciałam uniknąć takich chorób u siebie, chciałam wziąć się za siebie i zadbać o swoje zdrowie oraz dodatkowo wrócić do aktywności fizycznej.
Nie liczyłam na to, że będę odczuwać tak wspaniałe efekty już po tygodniu od wdrożenia diety i suplementów. Moje bóle głowy, które w ostatnim czasie często się pojawiały, minęły już po tygodniu wraz z bólem żołądka. Przestałam chodzić głodna i podjadać między posiłkami, ponieważ czułam się syta. Odstawiłam słodycze i cukier. Zaczęłam celebrować posiłki, bawić się nimi i jadać w spokoju. Wreszcie zaczęłam jadać śniadania! Dodatkowym plusem programu, pomimo tego, że nie jest programem odchudzającym, jest to, że zrzuciłam kilka kg dzięki regularnym i zdrowym posiłkom. Od teraz najważniejsze w ciągu dnia jest dla mnie to, co zjem a nie czy zjem oraz moje dobre samopoczucie, które gwarantuje mi świetną kondycję, energię i normalne funkcjonowanie.

Co dał mi udział w programie?

Już po tygodniu uczestniczenia w programie, pozbyłam się uporczywych wzdęć brzucha oraz bólów głowy. Mój sen stał się bardziej wartościowy i zyskałam więcej energii na cały dzień. W kolejnych tygodniach, zauważyłam pozytywne zmiany w kondycji mojej skóry, włosów i paznokci. Zmieniły się parametry mojego ciśnienia oraz moja kondycja fizyczna. Ubyło mi kilkanaście centymetrów w obwodach i kilka kilogramów – to moje dane na 6 tydzień uczestniczenia w programie. Już dzisiaj wiem, że nie zrezygnuję z tego sposobu odżywiania, bo dzięki niemu przede wszystkim czuję się lepiej ale i wyglądam korzystniej. Zresztą sam/a oceń mój wygląd po miesiącu stosowania się do zasad programu:

W poniższym filmie, dzięki wynikom grupy pilotażowej programu, możesz zobaczyć, jakie wymierne korzyści płyną z uczestnictwa w programie już po szóstym tygodniu stosowania odpowiedniej diety i suplementacji.

Kto może dołączyć do programu?

Do programu może dołączyć każda pełnoletnia, zdrowa osoba. Oznacza to, że nie możesz chorować przewlekle oraz stosować leków.

Jak można dołączyć do programu?

Dołączyć do programu można za pomocą Facebooka – tutaj znajdziesz link do grupy na Facebooku, w której odbywa się wsparcie programu.

Zapraszam Cię do uczestnictwa w programie Vitalni do 100 oraz prowadzenia dzięki niemu, zdrowego stylu życia! Wierz mi, że nie jest to takie trudne jak się wydaje, skoro ja dałam radę, to i Ty możesz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial