fbpx

Blog

Klucz do sukcesu

Wiesz co uważam za klucz do sukcesu? Właśnie nawyki! Nie byle jakie, bo tylko te pozytywne. Dlaczego milionerzy osiągają sukcesy? Ponieważ mają wypracowane nawyki, które prowadzą ich do celu! Czy Ty masz swoje pozytywne, wypracowane nawyki?

Dzisiaj napiszę Ci troszkę odnośnie metod, wypracowania nowych, pozytywnych i wspierających w dążeniu do celu nawyków.

Od czego rozpocząć pracę nad swoimi nawykami?

Na początku, warto uświadomić sobie, jakie nawyki towarzyszą nam na codzień. Zastanowić się, czy są one dla nas dobre i nam służą, czy może niekoniecznie. Niestety często bywa tak, że większość nawyków nam nie służy i nie doprowadza nas do upragnionego miejsca. Zachęcam Was do wypracowania pozytywnych nawyków między innymi przez zmianę złych i nie służących na te dobre, które nas wspierają. Trzeba zastanowić się nad tymi, które chcemy wypracować w pierwszej kolejności i zaplanować ich realizację na cały miesiąc. Właśnie tyle, potrzebujemy, aby wypracować w sobie nowy nawyk.

W swoim życiu, mamy wiele obszarów, w ramach których możemy wspierać swoje działania poprzez wypracowanie odpowiednich nawyków. Warto posiadać nawyki w takich dziedzinach jak ciało i dusza, dom i otoczenie, rodzina i przyjaciele, praca i pieniądze, rozwój i przyjemności. To zaledwie 5 najważniejszych i zawierających wszelkie nasze aspekty życiowe kategorii. Opracuj w ich ramach, swoje wspierające nawyki. Nawykami służącymi ciału i duszy, mogą być zdrowa dieta, ćwiczenia fizyczne, codzienna suplementacja oraz picie odpowiedniej ilości wody. Dla kategorii rodzina i przyjaciele, mogą to być zaplanowane wspólne chwile poprzez np wspólnie wypitą herbatę i czas spędzony w miły sposób. 

Kolejnym krokiem jest systematyczna kontrola wybranych nawyków. Nie można nawrzucać ich sobie zbyt wiele na raz, gdyż nie jesteś w stanie zrealizować aż tylu. Proponuję rozpocząć od 1-3 nawyków maksymalnie na raz. Codziennie monitoruj i sprawdzaj swoje postępy. Twoja tabela kontroli nawyków, powinna wisieć w widocznym miejscu. Moja przeważnie wisi na lodówce lub nad biurkiem. 

Ostatnim krokiem jest łączenie nawyków w pary. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że np biegając uczysz się słówek z angielskiego przez słuchawki, łączysz przy tym dbanie o swoje ciało z rozwojem umysłowym. Możesz spotykać się z koleżanką i iść z nią na kawę, do spa lub do kina – łącząc przy tym relacje przyjacielskie z przyjemnością. 

Muszę powiedzieć Ci, że dzięki takiemu łączeniu nawyków, marnujemy mniej czasu, jesteśmy znacznie bardziej efektywni, a dodatkowo, dążymy do realizacji swoich celów i nieustannie się rozwijamy. 

Życzę Ci samych efektywnych nawyków prowadzących Cię do celu!

Śledź mnie również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram