fbpx

Blog

Małe czy duże kroki do celu?

Ostatnio sporo czytam wpisów i opinii wielu osób, na temat tego, czy powinno się czynić małe czy duże kroki w drodze do celu. Które z nich są efektywniejsze..?

Uważam, że i jedno i drugie podejście, jest poprawne. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas jest inny i każdy lubi robić co innego. Dla jednego, zrobić taki jeden konkretny wielki krok, to nie problem, a dla drugiego, zrobienie choć małego kroku, sprawia wielką trudność. Według mnie, najważniejszy jest postęp, pójście na przód – bez względu na to, czy to będą duże czy też małe kroki.

Czasami sama wpadam w pułapkę i zastanawiam się: „Co jak tak właściwie w tym tygodniu/ miesiącu zrobiłam?”. Wydaje mi się, że tak nie wiele, ale wtedy biorę kartkę i zaczynam spoglądając w kalendarz wypisywać: wykonane zajęcia domowe, czas i opieka oraz nauka i zabawa z dziećmi, działania podjęte w kierunku mojego rozwoju i rozwoju firmy..i okazuje się, że wcale nie jest ich tak mało jakby mi się wydawało. A przy tym wszystkim, zajmuję się wszystkimi ważnymi dla mnie dziedzinami życia i jestem zwyczajnie szczęśliwa.

Masz tak czasami? A może Twoje otoczenie, twierdzi, że nic nie robisz? Koniecznie weź do ręki kartkę i długopis i właśnie teraz, zapisz swoje działania z ostatniego tygodnia, miesiąca.. Zajrzyj proszę w kalendarz, bo jestem sto procent pewna, że o połowie z nich, już nawet nie pamiętasz. A przecież to Ty to zrobiłaś!

Dzisiaj po swoim podsumowaniu, dodatkowo nagrałam film, podsumowujący moje ponad miesięczne działania – i byłam w szoku! Wydawałoby się, że wychowując dzieci, zajmując się domem i chcąc prowadzić biznes, nie wiele jesteśmy w stanie osiągnąć. I tu, jak się okazuje, jesteśmy w błędzie! Patrząc tylko na swoje, małe kroki, widzę, jak nie wiele, ale za to systematycznych działań, jest potrzebnych, aby zmienić swoje miejsce na świecie. Wszystko jest w naszej głowie i wszystko możemy osiągnąć, jeśli tylko tego bardzo pragniemy i codziennie, coś w tym kierunku robimy. Nie zawsze będzie pięknie i kolorowo, ale chyba warto drążyć skałę, aby zacząć żyć swoim wymarzonym życiem?

Pamiętaj, że najgorsze jest stanie w miejscu i nic nie robienie.
Wtedy nie tylko nie idziesz naprzód, ale i się cofasz.
Zatem, nawet małe kroki, będą lepsze od żadnych!

Dzisiejszy wpis będzie krótszy, ale dlatego, że w ramach inspiracji, zamieszczam Ci tutaj filmik z moim podsumowaniem – małych czy dużych kroków? Oceń sama! 🙂

https://youtu.be/jtS5Rz4BN4w
Podsumowanie działań grudzień 2018 – styczeń 2019

Wspaniałego i efektywnego dnia Ci życzę oraz samych kroków na przód! 🙂

Śledź mnie również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram