fbpx

Blog

Narzędzia wspierające efektywne planowanie

Nie dawno nagrywałam live, w którym po krótce, opowiadam o narzędziach efektywnego planowania. Kontunując ten temat, chciałabym opowiedzieć Ci dzisiaj o narzędziach, które mogą okazać się dla Ciebie przydatne w tym procesie i ułatwić Ci codzienne życie. Na końcu wpisu, znajdziesz link do nagrania live z FanPage.

Co da Ci wprowadzenie w życie opisanych narzędzi? Zwiększy Twoją efektywność i pomoże zaoszczędzić czas.

Ten wpis jest szczególnie dla Ciebie jeśli:

✅ masz problem z organizacją czasu

✅ nie wyrabiasz się

✅ masz dużo spraw na głowie

✅ giniesz w tonie notatników

✅ potrzebujesz dzielić się notatkami z rodziną lub pracownikami

✅ dużo podróżujesz

✅ nie korzystasz z aplikacji mobilnych podczas planowania

Poza podstawowym narzędziem kalendarza lub plannera, w którym wpisujesz swoje codzienne działania, warto pomyśleć również o narzędziach mobilnych, które umożliwiają łatwy transport Twoich rozpisek, gdziekolwiek zmierzasz bez obciążenia bagażowego. Możesz oczywiście korzystać także z plannerów w formie elektronicznej dzieki takim aplikacjom jak Planner Pro czy Planning Pro, które posiadają miejsce na tworzenie własnych list zadań, wgląd do tygodnia, miesiąca i roku. Niestety obie funckjonują w wersji płatnej, ale tylko jednorazowo, umożliwiają za to synchronizację na każde Twoje urządzenie.

Podstawowym narzędziem, wykorzystywanym w planowaniu, jest pakiet Google. Jest to jedno z najlepszych, darmowych narzędzi, które umożliwia planowanie wielu sfer życia poprzez zakładanie różnych sekcji w jednym miejscu, udostępnianie poszczególnych z nich innym osobom oraz szybkiej synchronizacji na wielu urządzeniach różnego systemu operacyjnego, dzięki czemu, wszystko co najważniejsze masz zawsze przy sobie, w swoim telefonie, tablecie lub komputerze. Dzieki aplikacji, Google Keep, możesz tworzyć notatki, które będą widoczne dla Ciebie z pozycji samej aplikacji, ale także po zalogowaniu się na skrzynkę mailową – podobnie jak kalendarz Google można obsługiwać z pozycji aplikacji i logowania na stronie.

Nieocenione są dla mnie aplikacje, umożliwiające tworzenie checklist oraz notatek, które można udostępniać członkom zespołu lub rodziny.

Na codzień korzystam z aplikacji do tworzenia check list – Przypomnienia (dla systemu IOS) – z możliwością udostępniania innym swoich list oraz funkcją nastawianiem priorytetów i alarmów dla każdej z nich. Podobne aplikacje to AnyList, To Do List. Co można zaplanować i mieć przy sobie dzieki takim aplikacjom? Gotowe listy rachunków do zapłaty, rzeczy do zrobienia tego dnia, tygodnia czy w tym miesiącu, rzeczy które chcę zrobić w tym roku, listę zakupów którą udostępniam partnerowi, pomysły na wycieczki dłuższe i krótsze. Możliwości ich wykorzystania jest naprawdę dużo. Wymyśl swoje własne 😉

Natomiast, aplikacje, które świetnie służą jako notatniki to między innymi:

– Evernote – można w nim tworzyć świetne kreatywne notatki, również gotowe wpisy, posty itp.

– Trello – tworzysz w niej swoje tablice tematyczne, które możesz dzielić na mniejsze poddziały z listami zadań, możliwością dodania załączników, oczywiście udostępniania innym i synchronizacji pomiędzy urządzeniami.

– MemoCool – tzw. Karteczki przypominajka na lodówce

– OneNote – możliwość tworzenia nieograniczonej ilości notesów, każdy z podziałem na sekcje, a one na strony. Bardzo rozbudowana wersja notesu. Także z możliwością udostępniania innym osobom oraz synchronizacji na różne urządzenia. Uwielbiam z niej korzystać.

Pomocne w planowaniu, mogą się także okazać aplikacje do tworzenia map myśli, np.: Mindly, MindNode. Większość z nich działa na wszystkich systemach operacyjnych.

Jak widzisz, wspominam tylko o aplikacjach, z których sama korzystam i uwielbiam kiedy ograniczają mój wyjazdowy bagaż, jednocześnie mając komfort, że to co dla mnie najważniejsze oraz dla mojego biznesu, mam zapisane blisko siebie i w każdej chwili, mogę wszystko sprawdzić.

Zachęcam Cie do skorzystania chociaż z kilku wymienionych tu narzędzi i znalezienia odpowiednich dla siebie.

Link do nagrania live o narzędziach efektywnego planowania znajdziesz tutaj

Życzę Ci efektywnego planowania i spełniania marzeń!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial