fbpx

Blog

Odważnie sięgaj po marzenia

Dzisiejszy wpis chcę zadedykować Twojej odwadze i dlatego go rozpocznę cytatem Federica Mocci,

„Czasami nie starcza odwagi, żeby zawalczyć o szczęśliwsze życie.”

No właśnie. Jak często, myślisz o tym, żeby wieść lepsze, ciekawsze, bardziej ekscytujące czy efektywne życie? Jak często postanawiasz sobie, że zrobisz wszystko, aby rozpocząć od nowa i odnieść sukces w którejś z dziedzin swojego życia? Chcesz zmienić pracę? Mieć więcej czasu dla siebie, dzieci czy męża lub partnera? Chcesz więcej zarabiać? A może brakuje Ci czasu na własne pasje lub wyjazdy? Jak często po podjęciu pierwszej próby rezygnujesz?

Zbyt szybko się poddajemy! Dlaczego? Bo brakuje nam ODWAGI!

Wiesz o czym często myślę? O dzieciach! Tak o dzieciach, dobrze widzisz. Czy nie sądzisz, że powinniśmy się od nich uczyć? Dzieci nie mają obaw przed zdobywaniem swoich pragnień, nie widzą konsekwencji i nie boją się tak bardzo jak dorośli. Wreszcie dzieci są bardziej odważne, ale i uparte w dążeniu do swoich celi!

Przypomnij sobie jak Ty lub Twoje dzieci, stawialiście pierwsze kroki. Dziecko zaczyna od okręcania się na boki, raczkowania, ślizgania po podłodze, aż wreszcie zaczyna chwytać się za meble i podnosić tyłek, aby postawić swoje pierwsze kroki. Przypomnij sobie, ile razy się przy tym przewróci, ile razy upadnie na pupę lub uderzy ale mimo to, nie poddaje się – tak bardzo chce chodzić. Żadne przeszkody się dla niego nie liczą.

Czy gdyby dziecko się poddało po pierwszej lub kilku pierwszych nieudanych próbach, nauczyłoby się chodzić?

Teraz zestaw to sobie ze swoim życiem. Czy jesteś tak samo wytrwała jak dziecko, czy masz odwagę sięgać po swoje marzenia, czy rezygnujesz z nich przy pierwszej lepszej okazji, wykorzystując starą jak świat wymówkę „nie umiem”, „nie potrafię”, „nie mam sił” czy „nie mam czasu”? Dziecko nie zna wymówek. Dziecko konsekwentnie dąży po swoje po niezliczonej ilości nieudanych prób i osiąga swój cel.

Czy teraz zgodzisz się ze mną, że powinniśmy brać przykład z dzieci?

Jako dorośli, mamy ogromne morze możliwości. Niestety, z nie wszystkich korzystamy. Nasze ograniczenia i brak odwagi w dążeniu po lepsze życie są silniejsze od naszych pragnień. Sami w ten sposób wyrządzamy sobie krzywdę nie dokonując żadnych zmian w swoim życiu.

Zachęcam Cię dzisiaj do tego, abyś wykorzystała swoje możliwości i odważyła się dokonać zmian w swoim życiu! Bez tego, siedząc bezczynnie w wygodnym fotelu, nigdy nie będziesz żyła tak, jak tego pragniesz. Odważysz się dokonać zmian w swoim życiu, aby wreszcie móc żyć w taki sposób, o jakim marzysz i mieć czas na wszystko, co dla Ciebie ważne?

Zawalcz o swoje szczęście!

Śledź mnie również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram