fbpx

Blog

Spełniona i szczęśliwa

Dzisiaj rano na moim FanPage umieściłam cytat Marylin Monroe „Chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś.”

Wybrałam ten cytat, ponieważ według mnie, odnosi się on do wielu płaszczyzn w naszym życiu, zwłaszcza kiedy mówi to taka kobieta jak Marylin Monroe, te słowa nabierają znaczenia nie tylko w kwesti mentalnej, ale i fizycznej.

Podobnie jak Ona, uważam, że najważniejsze to pozostać sobą, w każdej sferze życia, ponieważ tylko to czyni nasz prawdziwie szczęśliwymi. Powinniśmy być sobą tworząc relacje i związki, pracując i rozwijając swoją karierę oraz być sobą, w sensie fizycznym – pozostać naturalnym.

Nie będziemy szczęśliwi spełniając czyjeś marzenia lub pomysł na życie, tworząc coś, czego nie czujemy, bo nie jest nasze.  Tylko to, co sami czujemy i nadajemy temu głębszy sens, może nas prawdziwie uszczęśliwić.

Chciałam również odnieść się do sfery fizycznej, naszej naturalności, która codziennie zostaje podważana przez media, osoby trzecie, aż wreszcie sami zaczynamy ją podważać i zastanawiać się, co nam się w nas nie podoba, zamiast doceniać to, jacy wyjątkowi jesteśmy.

Otaczają nas piękne kobiety, modelki na okładkach magazynów, w reklamach, na Facebooku i Instagramie, wszędzie gdzie się nie okręcimy, widzimy, jak idealna powinna być kobieta. Pomijając fakt, że modelki podczas sesji zdjęciowej są pod opieką makijażystki oraz stylistki, dochodzi jeszcze do tego fotograf wraz z retuszem i obróbką zdjęć. To wszystko sprawia, że kobieta wydaje się być perfekcyjną, a my zaczynamy się do nich porównywać i smucić, bo takie nie jesteśmy.

Oczywiście nie powinnyśmy się tym tak bardzo przejmować. To, jakie jesteśmy dzisiaj, kształtowało nas od lat i zależy w dużej mierze od naszych genów, doświadczeń oraz prowadzonego trybu życia. Na niektóre z nich mamy wpływ, na inne mniej. Jednak, bez względu na wszystko, jesteśmy piękne i wyjątkowe, ponieważ jesteśmy sobą! I to, czyni nas innymi od pozostałych! Nie ma na całym świecie drugiej takiej jak Ty! I chociażby urodą kobieta do kobiety była podobną, kluczem do szczęścia jest charakter i wnętrze, a nie sam wygląd. Zapamiętaj to raz na zawsze!

Nie chodzi o to, żeby nic ze sobą nie robić, ale uświadomić sobie na początek, jakie mam zalety – mentalne i fizyczne, jakie doświadczenia, które mnie wzbogacają oraz dokąd chcę dojść i jaką być – według siebie, swojej opinii a nie innych, i na tym się skupić.

Zmieniaj tryb życia, który Ci nie służy, walcz o to, co jest Ci bliskie, dbaj o swoje zdrowie i urodę naturalnymi sposobami, nie popadaj w żadne inwazyjne zabiegi; pozostań nadal sobą, na tyle, na ile to możliwe.

Ja, ze swojej strony, będę Ci zawsze powtarzać, że powinnaś się rozwijać i iść na przód. Dbać o podnoszenie swojej poprzeczki i powiększania pudełka komfortu, ale przede wszystkim dbać o to, żeby było Ci dobrze – czy w Twojej skórze, czy w pracy i związku, gdziekolwiek by to nie było. Nie chodzi o to, aby zmieniać swoje wnętrze, ono zawsze pozostanie Twoje i ważne jest to, aby było spójne z Tobą, ale o rosnięcie – wyżej i wyżej, do celu oraz do stania się mentalnie taką osobą, jaką chciałaś być. Będę zachęcała Cię do wzrastania i realizowania marzeń, które dadzą Ci poczucie spełnienia. Będę zachęcała Cię do dbania o siebie w naturalny sposób, abyś była zdrowa i piękna, czuła się wspaniale w swoim ciele, używała naturalnych i dobrych produktów.

Pamiętaj, że jesteś wyjątkowa, bez względu na to, jaki rozmiar ubrań nosisz! Nie ma na całym świecie, drugiej takiej jak Ty! Wyróżniasz się swoim wnętrzem! 😊

Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Napisz do mnie! Wspólnie coś wymyślimy ☺️

Ps. Wiesz, jaki jest najseksowniejszy organ ludzki? – Mózg człowieka! 🙂

Śledź mnie również:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram