fbpx

Blog

Zaplanuj swój sukces na Nowy Rok

Zastanawiasz się czasami, dlaczego wiele osób osiąga sukces, a niektórym totalnie się nie powodzi? Czy te osoby są jakoś szcególnie uzdolnione, czy mają szczęście? Mają lżej w życiu, nie mają tylu obowiązków, nie są zmęczeni? 

Nic z tych rzeczy. Nikt nie ma idealnego życia i nikt nie ma łatwo. Odpowiedź jest bardzo prosta. Osoby, które odnoszą sukcesy, marzą, planują i wyznaczają sobie cele do zreazliowania a przede wszystkim postepują zgodnie z planem i konsekwentnie wdrażają go w życie. Pomimo wszelkich przeszkód, które napotykają na swojej drodze. 

Każdemu w drodze na szczyt, towarzyszy pot oraz łzy, nie raz spadnie deszcz lub kłoda pod nogi, a silny wiatr będzie chciał sprowadzić Cię w innym kierunku niż tego chciałaś. Wiele osób, nawet tych, z Twojego najbliższego otoczenia, będzie odradzać Ci ten kierunek. Dlaczego? Dlatego, że dla nich, Twoje moje jest nie osiągalne, ale to wcale nie znaczy, że nie jest osiągalne dla Ciebie.

JEDYNY przepis na sukces? Tylko jeśli wytrwasz na swojej wyznaczonej ścieżce, osiągniesz to, o czym marzyłaś. Trzeba uparcie dążyć na swój szczyt. Chyba warto zawalczyć o Twoje marzenia? Przecież same nigdy się nie spełnią a Ty nie chcesz chyba trwać w tym miejscu, w którym jesteś, do końca swojego życia?

Piszę dzisiaj, aby pomóc Ci zaplanować Twój sukces w Nowym Roku. Najwyższa pora wprowadzić zmiany w Twoim życiu. Pozytywne zmiany. Zacznij cieszyć się życiem i żyj po swojemu!

Od czego zacząć? Napiszę o kilku prostych krokach, które pozwolą Ci wystratować i zaplnować najbliższe działania.

  1. ZRÓB SWOJĄ MAPĘ MARZEŃ

Znajdź czas dla siebie, stwórz sobie piękny klimat. Uszykuj duży arkusz kartki A3 lub większy, dużo gazet, zdjęć oraz klej, nożyczki i kolorowe pisaki. 

Podziel kartkę na 9 równych kwadratów. Narysuj lub wklej na samym środku swoje zdjęcie. Możesz je podpisać. Możesz zmienić na takie, jak chciałabyś wyglądać np za rok. W tym miejscu wpisujesz lub rysujesz, wklejasz wszystko, co dotyczy Ciebie, jako Twojego ciala, zdrowia i samopoczucia. 

Po lewej stronie powinny znaleźć sie aspekty dotyczące Twoich rodziców, bądź autorytetów, relacji z nimi – wszystko, co sprawi, że będziesz czuła się dobrze. Po prawej stronie od Twojego zdjęcia, jest miejsce na marzenia związane z Twoimi dziećmi i hobby. Pomyśl, co chciałabyś osiągnąć w tych obszarach.

W lewym górnym roku, pojawia się bogactwo oraz pieniądze. Możesz tu napisać ile i z jakiego źródła, chciałabyś zarabiać, na jakie konto mają wpływać Twoje przelewy. Koniecznie zapisz liczbę, sumę, jaka chcesz zarabiać. Obok, nad Twoim zdjęciem, jest miejsce na sławę i mądrość – a więc różne przedsięwzięcia, które wprowadzają Cię na wyższy poziom świadomości i poznania. Prawy górny róg to miejsce przeznaczone na miłość i związek, partnera lub męża. Możesz wkleić zdjęcie swojego obecnego lub wymarzonego partnera, napisać Jego imię albo i cechy. Warto wspomnieć o czymś, co sprawi, że Wasz związek będzie wyjątkowy. 

W lewym dolnym rogu, pojawia się wiedza i nauka. Możesz tu wpisać kursy i szkolenia, które chciałabyś ukończyć, wpisać poziom kompetencji, jaki zamierzasz osiągnąć. Zaraz obok niej kariera i praca – a więc może awans, podwyżka, własna firma? Prawy dolny róg, to Twoje podróże i przyjaciele. Możesz wpisać miejsca, a najlepiej wkleić zdjęcia miejsc, które chcesz odwiedzić; wspomnieć o znajomych, którzy są dla Ciebie szczególnie ważni albo z którymi chciałabyś przebywać. 

Pomyśl, co chciałabyś osiągnąć i znajdź to w swoich materiałach, a później umieść na swojej mapie marzeń. Pamiętaj jednak, aby nie umieszczać na niej byle czego. Dlaczego? Bo to się może spełnić! Chcesz byle jakiego życia? Podejdź do sprawy naprawdę poważnie. Jeśli w Twoich materiałach nie ma tego, o czym marzysz, poszukaj tego np w Internecie i wydrukuj. To ma być Twoja mapa marzeń! 

Zastanów się, czy możesz zrobić taką mapę marzeń wspólnie ze swoją rodziną? Może każdy z Was, zrobi swoją i w ten sposób spędzicie miło miedzy świąteczny czas? To jest świetny pomysł, na otwarcie pięknej drogi dla Twoich dzieci! Pozwól Im marzyć i naucz Je, jak prawidłowo je zaplować, aby zrealizować. W ten sposób, budujesz Ich pewność siebie, wiarę we własne możliwości.

2. WYPISZ SWOJE CELE W SWOIM PLANNERZE

Wypisz w swoim plannerze – w Plannerze Zorganizowanej Kobiety, jest na to odpowiednie miejsce, wszystkie swoje cele – najlepiej w czasie dokonanym i w wymiernej postaci (podać kwoty, sumy, wartości). Przede wszystkim pamiętaj o dacie realizacji celu! W moim plannerze znajdziesz również karty do wyznaczeniu celu oraz jego poszczególnych krokach. I nie stresuj się, jeśli coś Ci nie wyjdzie w wpisanym terminie. Lepiej go przesunąć a zrealizować cel, niż nic w tym kierunku nie zrobić. Jak to mówią „Lepiej późno, niż wcale.”

Przykład: Zarabiam co miesiąc 20.000 zł miesięcznie, dzięki współpracy z Colway – 30.05.2019.

3. WYZNACZ KAMIENIE MILOWE DLA SWOICH CELÓW.

Do każdego ze swoich celów, wyznacz najważniejsze działania – może ich być kilka, od 3 do 5. Wyznacz dla nich daty realizacji.

Podzielenie celu, na etapy, znacznie poprawia naszą wydajność i sprawia, że łatwiej nam go osiągnąć. Za każdy kolejny zrealizowany etap, wyznacz sobie nagrodę. Może być coś małego lub coś większego – w zależności od stopnia zaangażowania i podjetej pracy w dany etap.

4. WYPISZ ZADANIA DO ZREALIZOWANIA

Ostatni krok, to wypisanie zadań do swoich kamieni milowych. Każdy z wypisanych etapów, podziel na konkretne zadania, które musisz wykonać, aby znaleźć zrealizować ten etap. Zadania również powinny mieć oznaczona datę realizacji. Postaraj się je tak wyznaczyć, aby w każdym tygodniu, zrobić coś, co przybliży Cię do realizacji swojego celu. 

Miejsce na wypisanie kroków milowych oraz poszczególnych zadań z datami, znajdziesz również w Plannerze Zorganizowanej Kobiety na mojej stronie internetowej. Link znajdziesz na końcu wpisu. 

5. DZIAŁAJ!

Zapewne dojście do końca, wymagało od Ciebie czasu i wielu ptrzemyślen. Uwierz mi, warto było je podjąć. Pamiętaj, że to co zrobiłaś, to Twój plan działania i że może on ulec modyfikacjom. Nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego i nie na wszystko masz wpływ. Postaraj się, aby jednocześnie Twój plan był jak najbardziej dokładny i sprecyzowany. A teraz..ruszaj tyłek i DZIAŁAJ! Tak, tak, działaj. Bez działania, wytrwałego i konsekwentnego, nie osiągniesz niczego. 

Życzę Ci kreatywnego marzenia oraz efektywnego planowania, abyś mogła się cieszyć swoim wymarzonym życiem. Jeśli zamierzasz realizować swoje cele dzięki współpracy z moim plannerem, zapraszam Cię do przedsprzedaży plannera na Nowy Rok: https://iwonaswierczyk.pl/produkt/planner-zorganizowanej-kobiety-rok-2019-przedsprzedaz/

Wytrwałości w dążeniu na swój własny szczyt!

 

Śledź mnie również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram