fbpx

Blog

Znasz swoje życiowe wartości?

Pewnie nie raz słyszałaś o wartościach od rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy mieli wpływ na Twoje wychowanie. Ale czy tak naprawdę znasz swoje wartości? Czy kierujesz się nimi w swoim życiu?

Nie masz czasem wrażenia, że to tylko puste słowa? Że mówimy naszym dzieciom, że pragniemy ich wychować na dobrych ludzi, wyznających właściwe wartości a sami się nimi nie bardzo w życiu kierujemy? Czy naprawdę chcemy takiego nijakiego życia dla nas i dla naszych dzieci?

Uświadomiłam sobie, jak wielką moc ma życie w zgodzie ze swoimi wartościami, kilka lat temu, po odbyciu szkolenia u Kamilii Rowińskiej. Od tej pory, staram się żyć w zgodzie ze sobą i czuję się bardzo szczęśliwa. Wykorzystuję w ten sposób efektywnie większość swojego dnia, planując w zgodzie i oparciu o swoje życiowe wartości. Nie cierpię poczucia straty czasu jakby życie przelatywało mi przez palce. Lubię kiedy się coś dzieje i prowadzi do spełnienia marzeń, kiedy czuje się spełniona i szczęśliwa w rolach, jakie w swoim życiu odgrywam. Dla wielu kobiet, jest to bardzo ważne, aby czuć się spełnioną w tym, co robią.

Chierarchia naszych wartości zmienia się w zależności od naszego wieku i stopnia dojrzałości. Kiedy jesteśmy dziećmi, ważna jest dla nas miłość rodziców, dobra zabawa i raczej mniej poważne sprawy. Dla nastolatka, ważni będą rodzice ale i koledzy, ich zainteresowania oraz czas wolny. Student będzie zwracał uwagę na edukację, zabawę i wyjazdy, korzystanie z życia. Natomiast osoba zakładająca rodzinę, będzie dbała o karierę, stworzenie domu, zdrowe dzieci i wspólnie spędzony czas. Osoba starsza, będzie szczególnie dbała o swoje zdrowie oraz będzie troszczyła się o dzieci i wnuki.

W każdym wieku są inne priorytety i wartości w życiu. Jest to naturalny proces, który towarzyszy naszej dojrzałości i zmianie stylu życia. Ważne jest, aby przede wszystkim, wyznaczyć je teraz i co jakiś czas, je weryfikować, sprawdzać, czy w naszym życiu się coś nie zmieniło, czy czegoś nie przewartościowaliśmy na rzecz czegoś innego. Warto mieć tą świadomość i świadomie prowadzić swoje życie, aby w konsekwencji żyć w zgodzie ze sobą, a co za tym idzie, żyć naprawdę szczęśliwie.

Chciałabym, abyś i Ty poznała swoje życiowe wartości i czuła się szczęśliwa oraz spełniona.

Chcę zaproponować Ci pobranie z mojej strony, darmowego materiału na temat wyznaczania swoich wartości. To krótkie, ale bardzo ważne ćwiczenie. Postaraj się poświęcić mu wystarczająco dużo czasu, aby zrobić je właściwie i nie iść drogą na skróty.

Zamieszczam link do pobrania materiału: https://iwonaswierczyk.pl/produkt/twoje-wartosci/, a Tobie życzę, szczęśliwego i świadomego życia 🙂

Śledź mnie również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram